A Csillag Patikák webshop cookie-kat (sütiket) használ! További információkat a cookie-k használatáról az Adatvédelmi szabályzatunkban olvashat.
Termékek Menü

Neo Citran Max köptetővel oldathoz por belsőleges (10x)

Katt rá a felnagyításhoz
Enyhe/közepes erősségű fájdalommal és/vagy lázzal, orrdugulással járó megfázás,meghűlés és influenza tüneteinek rövid távú kezelelése, valamint köptető hatás hurutos köhögés esetén.A Neo Citran Max köptetővel por belsőleges oldathoz készítmény felnőttek és 16 évnél idősebb serdülők számára javallott.
Elérhetőség: Raktáron

Leírás

ADAGOLÁS:
50 kg feletti felnőttek, időskorúak és 16 éves vagy annál idősebb serdülőkEgy tasaknyi por forró vízben feloldva 4-6 óránként, szükség szerint. 24 órán belül 3 adagnál (tasaknál) több nem vehető be.A betegeknek orvoshoz kell fordulniuk, ha a tünetek 3 napnál hosszabb ideig fennállnak vagy súlyosbodnak.A készítmény nem alkalmazható olyan felnőttek, időskorúak és 16 éves vagy annál idősebb serdülők esetében, akik testtömege nem éri el az 50 kg-ot.GyermekekA készítmény nem alkalmazható: 16 évesnél fiatalabb gyermekek és olyan 16 és 18 év közötti serdülők esetén akik testtömege nem éri el az 50 kg-ot.MájelégtelenségBeszűkült májműködésű betegeknél az adagot csökkenteni kell, vagy az egyes adagok között több időnek kell eltelnie. VeseelégtelenségA készítményt súlyos veseelégtelenségben szenvedő betegeknél körültekintően és orvosi felügyelet mellett lehet alkalmazni. Az alkalmazás módjaEgy tasak tartalmát fel kell oldani egy bögrényi forró, de nem forrásban levő vízben (kb. 250 ml). Akkor kell meginni, ha elfogadható hőmérsékletűre hűlt.

FIGYELEMEZTETÉS:
Paracetamolt tartalmú készítmény. NE használja más paracetamol-tartalmú készítményekkel együtt. Súlyos májkárosodás alakulhat ki, ha túllépi a paracetamol maximális napi adagját.Általában véve a fájdalomcsillapítók rendszeres szedése, különösen több fájdalomcsillapító szer kombinációja maradandó vesekárosodáshoz vezethet, ami a veseelégtelenség kockázatával jár.A fájdalomcsillapítók hosszan tartó, nagy adagban történő helytelen alkalmazásának hirtelen megszakítása fejfájást, kimerültséget, izomfájdalmat, idegességet és autonóm tüneteket eredményezhet. Ezek a megvonási tünetek néhány nap alatt elmúlnak. Ez idő alatt a fájdalomcsillapítók további szedése kerülendő, és ezt orvosi javaslat nélkül nem szabad újrakezdeni.Ne szedje együtt más influenza, megfázás vagy orrdugulás elleni készítménnyel.A gyógyszer szedésének ideje alatt ne fogyasszon alkoholtartalmú italokat.Körültekintően alkalmazandó azoknál a betegeknél, akiknél az alábbiak valamelyike áll fenn:- szív- és érrendszeri betegség,- prosztata-megnagyobbodás,- elzáródásos érbetegség.Figyelmet igényelnak az alábbi segédanyagok: - szacharóz- nátrium- aszpartám (E951).TERHESSÉG és SZOPTATÁS ideje alatt a készítmény alkalmazása nem javasolt.GÉPJÁRMŰVEZETÉSHEZ és gépek kezeléséhez szükséges képességekre gyakorolt hatása szédülés jelentkezése esetén figyelmeztetni kell a beteget, ne vezessen gépjárművet és ne kezeljen gépeket.

ÖSSZETÉTEL:
1000 mg paracetamolt, 12,2 mg fenilefrin-hidrokloridot és 200 mg gvajfenezint tartalmaz tasakonként.Segédanyagok: 2 g szacharóz, nátrium, aszpartám (E951).

ELLENJAVALLAT:
· A készítmény hatóanyagaival, a mentollal vagy bármely segédanyagával szembeni túlérzékenység.· Szívbetegség, magas vérnyomás és szív-ér rendszeri betegség.· Pajzsmirigy-túlműködés.· Zárt zugú glaucoma.· Vizeletretenció.· Cukorbetegség.· Jelenleg vagy az elmúlt két hétben monoamino-oxidáz-inhibitorokkal (MAOI-kkal) kezelt betegek. Triciklusos antidepresszánsokat szedő betegek· Béta-blokkoló készítményeket szedő betegek·Más szimpatomimetikumokat, például orrdugulás elleni készítményeket, étvágycsökkentőket és amfetaminszerű pszichostimulánsokat használó betegek · Feokromocitóma.

MELLÉKHATÁS:
Paracetamol· trombocitopénia, agranulocitosis, páncitopénia, leukopénia, neutropénia.· bőrkiütés (ezen belül csalánkiütés, viszketés), bőrpír,· túlérzékenységi reakciók, angioödéma, Stevens-Johnson-szindróma, toxikus epidermális nekrolízis.· hányinger, hányás, hasmenés, hasi panaszok.. bronchospazmus.. májenzimek magas szintje.Fenilefrin· magas vérnyomás, · alvászavar, nyugtalanság, idegesség, ingerlékenység, zavartság, · szédülés, fejfájás, álmatlanság,· tág pupillák, akut zárt zugú glaukóma,. tahikardia, palpitáció,. hányinger, hányás, hasmenés, hasi panaszok.Gvajfenezin. kiütés, csalánkiütés,. túlérzékenység, anafilaxiásreakciók, angioödéma,. nehézlégzés,. hányinger, hányás, hasmenés, hasi panaszok.

KÖLCSÖNHATÁS:
ParacetamolA paracetamol hosszan tartó, rendszeres alkalmazása fokozhatja a warfarin és más kuraminok véralvadásgátló hatását, ami növeli a vérzés kockázatát. A paracetamol alkalmankénti használata semmilyen jelentős hatással nem bír.A metoklopramid ill. a domepridon fokozhatja a paracetamol felszívódásának mértékét.Együttes alkalmazása odafigyelést igényel:KlóramfenikolLamotriginKolesztiraminZidovudinProbenecidBarbiturátokEpilepszia elleni szerekTúlzott alkoholfogyasztásSzalicilátok/szalicil-amid.A paracetamol befolyásolhatja a foszfotungsztát-módszeren alapuló húgysavteszteket.FenilefrinSzimpatomimetikumokTriciklusos antidepresszánsokBéta-blokkolókVérnyomáscsökkentő készítményekDiogxinErgot-alkaloidokHalogénezett anesztetikumok.GvajfenezinA gvajfenezin alkalmazása a VMA teszt eredményét tévesen megemelheti, ha a vizeletmintát a Neo Citran Max köptető adagjának bevételét követő 24 órában gyűjtik.

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét


Megjegyzés: A HTML-kód használata nem engedélyezett!
Értékelés: Rossz Kitűnő