Termékek Menü

Teva-Ibuprofen 400 mg filmtabletta (20x)

Teva-Ibuprofen 400 mg filmtabletta (20x) Katt rá a felnagyításhoz
Ár:
1.166 Ft
Teva-Ibuprofen alkalmas az enyhe-, illetve közepesen erős fájdalom, pl. fejfájás, fogfájás, menstruációs fájdalmak, valamint a megfázáshoz társuló láz és fájdalom kezelésére.
Elérhetőség: Raktáron
EP kártyára megvásárolható
Menny.:db
Leírás

Betegtájékoztató

1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER AZ IBUPROFEN-RATIOPHARM ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?
Az Ibuprofen-ratiopharm fájdalom- és lázcsillapító (nem-szteroid gyulladásgátló) gyógyszer.
Az Ibuprofen-ratiopharm az alábbi állapotok tüneti kezelésére alkalmazható:
enyhe-, illetve közepesen erős fájdalom, pl. fejfájás, fogfájás, menstruációs fájdalmak
aurával vagy anélkül jelentkező migrénes fejfájások
megfázáshoz társuló láz és fájdalom
Az Ibuprofen-ratiopharm gyermekeknek 20 testtömeg-kilogrammtól (kb. 6 éves életkortól), továbbá serdülőknek és felnőtteknek javasolt.
2. TUDNIVALÓK AZ IBUPROFEN-RATIOPHARM SZEDÉSE ELŐTT
Ne alkalmazza az Ibuprofen-ratiopharm-ot
ha allergiás (túlérzékeny) az ibuprofénre vagy az Ibuprofen-ratiopharm egyéb összetevőjére
ha acetilszalicilsav vagy egyéb nem-szteroid gyulladásgátló bevétele után bármikor légszomj, asztma, orrfolyás, vizenyős duzzanat vagy csalánkiütés alakult ki.
ha tisztázatlan eredetű vérképzési zavara van.
ha jelenleg vagy korábban kiújuló gyomor-/vékonybélfekélye (peptikus fekélye) vagy emésztőrendszeri vérzése volt (igazolt fekély vagy vérzés két vagy több alkalommal).
ha korábban már előfordult Önnél emésztőrendszeri vérzés vagy bélátfúródás nem-szteroid gyulladásgátló szedésével összefüggésben.
ha agyér- vagy egyéb aktív vérzése van.
ha máj- vagy veseműködése súlyosan károsodott.
a terhesség utolsó 3 hónapjában.
ha koszorúér-betegsége vagy súlyos szívelégtelensége van.
ha súlyos folyadékhiányban szenved (folyadékhiányos állapotban van, amelyet okozhat hányás, hasmenés vagy elégtelen folyadékbevitel).
20 testtömeg-kg alatti gyermekeknél, mivel a számukra ez a hatáserősség a hatóanyag nagy mennyisége miatt nem megfelelő.
Az Ibuprofen-ratiopharm fokozott elővigyázatossággal alkalmazható
ha örökletes vérképzési zavarban (akut intermittáló porfíriában) szenved.
ha bizonyos autoimmun betegségekben (szisztémás lupusz eritematózuszban, illetve kevert kötőszöveti betegségben) szenved.
ha emésztőrendszeri betegsége vagy krónikus gyulladásos bélbetegsége (fekélyes vastagbélgyulladás /kolitisz ulceróza/, illetve Crohn-betegség) van.
ha a vese- vagy májműködése károsodott.
ha folyadékhiányos állapotban van.
ha magas vérnyomása vagy szívelégtelensége van vagy volt bármikor.
ha allergiában szenved (pl. egyéb anyagokkal szembeni bőrreakciók, asztma, szénanátha), vagy a nyálkahártyák krónikus vizenyője, illetve krónikus obstruktív (elzáródásos) légúti betegség áll fenn Önnél, mivel ez esetben fokozott a túlérzékenységi reakció kockázata.
ha véralvadási zavara van.
közvetlenül nagyobb műtétek utáni időszakban.
A nemkívánatos hatások csökkenthetők a legkisebb hatásos adag lehető legrövidebb ideig történő alkalmazása esetén.
Az Ibuprofen-ratiopharm tartós szedése esetén a laboratóriumi máj- és veseműködési értékek, valamint a vérkép rendszeres ellenőrzése szükséges.
Ez a készítmény azon gyógyszerek (nem-szteroid gyulladásgátlók) közé tartozik, amelyek károsíthatják a nők termékenységét. Ez a hatás a gyógyszer szedésének abbahagyását követően visszafordítható.
Gyomor-bélrendszeri kockázatok
Kerülendő az Ibuprofen-ratiopharm egyidejű alkalmazása egyéb nem-szteroid gyulladásgátlókkal, beleértve a szelektív ciklooxigenáz-2-gátlókat is.
Időskorúak: az időseknél fokozott a nem-szteroid gyulladásgátlók mellékhatásainak kockázata, különösen az emésztőrendszeri vérzésé és a bélátfúródásé, amely halálos kimenetelű is lehet.
Gyomor-bélrendszeri vérzés, fekély és bélátfúródás: gyomor-bélrendszeri vérzést, fekélyt és akár halálos kimenetelű bélátfúródás eseteket jelentettek valamennyi nem-szteroid gyulladásgátlóval a kezelés bármely időpontjában, előzetes figyelmeztető tünetekkel, illetve korábbi súlyos emésztőrendszeri eseményekkel, vagy ezek nélkül.
A gyomor-bélrendszeri vérzés, fekély, illetve bélátfúródás kockázata a nem-szteroid gyulladásgátló gyógyszer adagjával együtt nő, továbbá akkor is, ha Önnek korábban fekélye volt, különösen ha vérzéssel vagy bélátfúródással szövődött, valamint idős korban. A kezelést az elérhető lehető legalacsonyabb gyógyszeradaggal kell elkezdenie. Kérjük, beszéljen a kezelőorvosával, aki ilyenkor emésztőrendszeri védőhatású gyógyszerek (pl. mizoprosztol vagy protonpumpa-gátlók) egyidejű alkalmazását mérlegelheti. Ez arra az esetre is vonatkozik, ha Ön egyidejűleg alacsony dózisú acetilszalicilsavat vagy az emésztőrendszeri kockázatot növelő egyéb hatóanyagokat szed.
Ha Önnél korábban gyomor-bélrendszeri toxikus hatás lépett fel (különösen, ha Ön időskorú), értesítenie kell a kezelőorvosát bármilyen szokatlan hasi tünetről (főleg gyomor-bélrendszeri vérzésről), legfőképpen a kezelés kezdeti szakaszaiban. Óvatosság ajánlott olyan gyógyszerek egyidejű szedése esetén, amelyek fokozzák a fekélyek és a vérzés kockázatát, mint pl. a szájon át alkalmazott kortikoszteroidok, véralvadásgátlók (pl. warfarin), szelektív szerotonin-visszavételgátlók vagy vérlemezke összecsapzódás-gátlók (pl. acetilszalicilsav).
Ha az Ibuprofen-ratiopharm szedése során gyomor-bélrendszeri vérzés vagy fekély alakul ki, a kezelést le kell állítani, és orvoshoz kell fordulni.
Szív- és érrendszeri, valamint agyi ereket érintő hatások
Olyan típusú gyógyszerek alkalmazása, mint az Ibuprofen-ratiopharm, összefüggésben állhat a szívroham (szívizom infarktus), illetve a szélütés (sztrók) kockázatának kismértékű emelkedésével. Nagy adagok és tartós kezelés esetén bármely kockázat valószínűsége fokozódik. Ne lépje túl az ajánlott adagot, illetve kezelési időt (3 nap migrénes fejfájások vagy láz, valamint 4 nap fájdalom kezelése esetén).
Ha Önnek szívbetegsége van, vagy korábban szélütése (sztrókja) volt, illetve, ha Önnél fennáll ezek kockázata (pl. ha magas a vérnyomása, cukorbeteg, magas a koleszterinszintje vagy dohányzik), beszélje meg a kezelését orvosával vagy a gyógyszerészével.
Bőrreakciók
A nem-szteroid gyulladásgátló-kezelések kapcsán nagyon ritkán súlyos, esetenként halálos kimenetelű bőrreakciókat jelentettek bőrpírral és hólyagképződéssel(exfoliatív dermatitisz, Stevens-Johnson-szindróma és toxikus epidermális nekrolízis /Lyell-szindróma; lásd 4. pont). Ezek kockázata a kezelés korai szakaszában a legnagyobb: az esetek többségében e reakciók a kezelés első hónapjában alakulnak ki. A bőrkiütések, nyálkahártya károsodások első jeleinél vagy a túlérzékenységi reakciók bármilyen egyéb jele esetén Önnek abba kell hagynia az Ibuprofen-ratiopharm szedését, és azonnal a kezelőorvosához kell fordulnia.
Bárányhimlő (varicsella) esetén tanácsos az Ibuprofen-ratiopharm szedésének kerülése.
További információk
Nagyon ritka esetekben súlyos akut túlérzékenységi reakciókat (pl. anafilaxiás sokkot) figyeltek meg. A kezelést az Ibuprofen-ratiopharm bevételét követően kialakuló túlérzékenységi reakciók első jeleire fel kell függeszteni. A tünetektől függően a szükséges orvosi kezelést szakképzett egészségügyi személyzetnek kell megkezdenie.
Önnek elegendő mennyiségű folyadékot kell fogyasztania a kezelés során, különösen, ha lázas, hasmenése van vagy hány.
A fájdalomcsillapítók tartós alkalmazása során fejfájás fordulhat elő, amelyet nem szabad a fájdalmcsillapító gyógyszer nagyobb adagjaival kezelni.
Általában véve a fájdalomcsillapítók, különösen több fájdalomcsillapító együttes szedése állandósult vesekárosodáshoz vezethet a veseelégtelenség (analgetikumok okozta nefropátia) kockázatával.
A nem-szteroid gyulladásgátlók, pl. az ibuprofén szedése elfedheti a fertőzés és a láz tüneteit.
A kezelés ideje alatt szedett egyéb gyógyszerek
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.
Az Ibuprofen-ratiopharm-mal történő egyidejű kezelés az alábbi gyógyszerek hatását befolyásolhatja:
A hatás és/vagy mellékhatás fokozódása:
Digoxin (a szívelégtelenség és szívritmuszavar kezelésére szolgáló gyógyszer), fenitoin (epilepszia és idegbántalom /neuropátia/ okozta fájdalom kezeléssére szolgáló gyógyszer), lítium (bizonyos pszichiátriai betegségek kezelésére szolgáló gyógyszer): lehetséges ezen hatóanyagok vérszintjének emelkedése. Helyes (legfeljebb 4 napon át tartó) alkalmazás esetén nem szükséges a vérszintek rutinszerű ellenőrzése.
Véralvadásgátló gyógyszerek, pl. warfarin.
Metotrexát (rák és bizonyos reumás betegségek kezelésére szolgáló gyógyszer): a mellékhatások fokozódnak.
Acetilszalicilsav és egyéb gyulladásgátló fájdalomcsillapítók (nem-szteroid gyulladásgátló gyógyszerek), valamint glükokortikoidok (olyan gyógyszerek, amelyek kortizont vagy kortizonszerű hatóanyagokat tartalmaznak): fennáll a fekélyek és az emésztőrendszeri vérzések fokozott kockázata.
Vérlemezke-összecsapzódást gátló gyógyszerek és szelektív szerotonin-visszavételgátlók (depresszió kezelésére szolgáló gyógyszerek): fennáll az emésztőrendszeri vérzések fokozott kockázata.
Hatáscsökkenés:
Vizelethajtó tabletták (diuretikumok) és vérnyomáscsökkentő gyógyszerek. Ezen felül a vesekárosodás kockázata is nagyobb lehet.
ACE-gátlók (olyan gyógyszerek, amelyeket szívelégtelenség és magas vérnyomás kezelésére használnak). Ezen felül a veseműködés zavarának kockázata is fokozódik.
Alacsony dózisú acetilszalicilsav: ibuprofénnel való egyidejű alkalmazást követően az alacsony dózisú acetilszalicilsav véralvadásgátló hatása csökkenhet.
Egyéb lehetséges kölcsönhatások:
Zidovudin (HIV/AIDS kezelésére szolgáló gyógyszer): vérzékenységben szenvedő HIV-pozitív betegeknél fokozódik az ízületek bevérzésének és a véraláfutások kialakulásának kockázata.
Ciklosporin (az immunrendszer működését elnyomó gyógyszer): adatok utalnak a vesekárosodás kialakulására.
Takrolimusz: ha a két gyógyszert egyidejűleg alkalmazzák, vesemérgezés/túladagolás alakulhat ki.
Szulfonilureák (vércukorszint-csökkentők): bár más nem-szteroid gyulladásgátlóktól eltérően még nem írtak le kölcsönhatást az ibuprofén és a szulfonilureák között, elővigyázatossági céllal egyidejű bevétel esetén ajánlott a vércukorszintek ellenőrzése.
Probenecid és szulfinpirazon (a köszvény kezelésére szolgáló gyógyszer): lassíthatják az ibuprofén kiürülését.
Kálium-megtakarító vizelethajtók: emelkedett kálium vérszint kialakulásához vezethetnek.
Kinolon antibiotikumok: a görcsök fokozott kockázata állhat fenn.
Egyes véralvadásgátló gyógyszerek (például acetilszalicilsav, warfarin, tiklopidin), egyes magasvérnyomás elleni gyógyszerek (ACE-gátlók (pl. kaptopril), béta receptorgátlók, angiotenzin II receptorgátlók, vízhajtó tabletták), és egyéb gyógyszerek is befolyásolhatják az ibuprofén-kezelést, illetve az ibuprofén is befolyásolhatja a fenti gyógyszerek hatását. Ezért, mielőtt az ibuprofént más gyógyszer(ek) mellett elkezdené szedni, mindenképp kérje ki orvos véleményét.
Az Ibuprofen-ratiopharm egyidejű bevétele bizonyos ételekkel vagy italokkal
Az Ibuprofen-ratiopharm-kezelés alatt kerülje az alkoholfogyasztást.
Terhesség és szoptatás
Terhesség
Ha az Ibuprofen-ratiopharm szedése során terhességet állapítanak meg Önnél, értesítse kezelőorvosát.
A kezelőorvosa jóváhagyásával csak a terhesség első 6 hónapja alatt szedhet ibuprofént.
Az Ibuprofen-ratiopharm nem alkalmazható a terhesség utolsó 3 hónapjában, mert ez esetben fokozott az anyai és a magzati szövődmények kockázata.
Szoptatás
Az ibuprofén hatóanyagnak és bomlástermékeinek csak kis mennyisége jut át az anyatejbe. Mivel nem ismeretesek csecsemőkre kifejtett nemkívánatos hatások, általában nem szükséges a szoptatás megszakítása a javasolt adag rövidtávú alkalmazása esetén.
Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.
A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre
Mivel mellékhatások, pl. fáradtság, szédülés és látászavarok előfordulhatnak az Ibuprofen-ratiopharm alkalmazása során, elszigetelt esetekben károsodhat a reakciókészség és a közlekedésben való aktív részvétel, valamint a gépek kezelésének képessége. Ez nagyobb mértékben vonatkozik az alkohollal való kombinációra.
3. HOGYAN KELL SZEDNI AZ IBUPROFEN-RATIOPHARM-OT?
Az Ibuprofen-ratiopharm-ot mindig az orvos által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.
A szokásos adag:
Felnőttek
Kezdő adag: 200 mg vagy 400 mg ibuprofén (1 vagy 2 Ibuprofen-ratiopharm 200 mg filmtabletta). Szükség esetén újabb 200 mg vagy 400 mg ibuprofén (1 vagy 2 tabletta) bevehető, de ne lépje túl egyetlen 24 órás iőszakban sem az 1200 mg ibuprofén összadagot (6 tablettát). Az adagok nem szedhetők 6 óránál rövidebb időközönként.
Gyermekek 20 testtömeg-kilogrammtól (kb. 6 éves kortól) és serdülőkorúak
Az Ibuprofen-ratiopharm gyermekeknél csak 20 testtömeg-kilogrammtól alkalmazható. Az ibuprofén maximális napi adagja testtömeg-kilogrammonként 30 mg, 3 vagy 4 egyszeri adagra osztva. Az adagok nem alkalmazhatók 6 óránál rövidebb időközönként.
Ne lépje túl a legnagyobb ajánlott napi adagot!
Az Ibuprofen-ratiopharm gyermekek és serdülőkorúak számára történő alkalmazása esetén az alábbi adagolási útmutató használható:

Ha úgy érzi, hogy az Ibuprofen-ratiopharm hatása túl erős vagy túl gyenge, kérjük, beszéljen orvosával vagy a gyógyszerésszel.
Az alkalmazás módja
Szájon át történő alkalmazásra. A filmtablettát vízzel kell lenyelni.
Az érzékeny gyomrú betegeknek ajánlott az Ibuprofen-ratiopharm étkezések során történő bevétele.
A kezelés időtartama
Csak rövid időtartamú használatra.
A tünetek megfelelő kezeléséhez szükséges legkisebb hatásos adag szedendő a lehető legrövidebb ideig.
Ha Ön az Ibuprofen-ratiopharm-ot migrénes fejfájásra vagy lázra 3 napnál, illetve fájdalomra 4 napnál tovább szedi, vagy ha tünetei rosszabbodnak, forduljon kezelőorvosához.
Ha az előírtnál több Ibuprofen-ratiopharm-ot vett be
Forduljon azonnal orvoshoz.
Az ibuprofén túladagolást követő tünetek az alábbiak:
Fejfájás, szédülés, ájulásérzés, eszméletvesztés(gyermekeknél izomrángásos görcsrohamok), hasi fájdalom, émelygés, hányás, emésztőrendszeri vérzés, máj- és veseműködési zavarok, vérnyomásesés, a légzés lassulása, és térfogatának csökkenése (légzésdepresszió), valamint a bőr kékes elszíneződése.
Ha elfelejtette bevenni az Ibuprofen-ratiopharm-ot
Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.
Ha bármilyen további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.
4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK
Mint minden gyógyszer, így az Ibuprofen-ratiopharm is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
A mellékhatások alábbi felsorolása magában foglalja az ibuprofén-kezeléssel összefüggő összes ismert mellékhatást, köztük azokat, amelyeket a reumás betegek észleltek a nagy adaggal, hosszú időn át végzett kezelések során. A gyakorisági adatok a nagyon ritka mellékhatások jelentéseitől eltekintve a szájon át szedett gyógyszerformákban adott napi legfeljebb 1200 mg, illetve kúpként adott legfeljebb 1800 mg ibuprofén rövidtávú alkalmazásán alapulnak.
A lehetséges mellékhatások:
Az alábbi mellékhatásoknál figyelembe kell venni azt, hogy azok túlnyomórészt dózisfüggők, és egyéni különbségeket mutathatnak.
A leggyakrabban megfigyelt mellékhatások emésztőrendszeri jellegűek.
Előfordulhat gyomor-/nyombélfekély (peptikus fekély), bélátfúródás vagy emésztőrendszeri vérzés, esetenként halálos kimenetellel, különösen időseknél (lásd 2. pont:"Az Ibuprofen-ratiopharm fokozott elővigyázatossággal alkalmazható" részt).
Émelygést, hányást, hasmenést, fokozott bélgázképződést, székrekedést, gyomorrontásszerű tüneteket, hasi fájdalmat, szurokszínű székletet, vérhányást, fekélyes szájüregi gyulladást (a szájüreg nyálkahártyájának fekélyes gyulladását), a fekélyes vastagbélgyulladás (kolitisz ulcerózát), illetve a Crohn-betegség nevű bélbetegség súlyosbodását jelentették az alkalmazást követően.
Kevésbé gyakran a gyomor nyálkahártyájának gyulladását (gasztritiszt) figyelték meg.
Az Ibuprofen-ratiopharm és hasonló gyógyszerek alkalmazása összefüggésben állhat a szívroham (szívizom infarktus), illetve a szélütés (sztrók) kockázatának kismértékű emelkedésével.
Gyakori (100-ból 1 - 10 beteget érintő) mellékhatások:
emésztőrendszeri panaszok, pl. gyomorégés, hasi fájdalom, émelygés, hányás, fokozott bélgázképződés, hasmenés, székrekedés és csekély emésztőrendszeri vérvesztés, amely kivételes esetekben vérszegénységet okozhat.
Nem gyakori (1000-ből 1 - 10 beteget érintő) mellékhatások:
fejfájás, szédülés, álmatlanság, izgatottság, ingerlékenység vagy fáradtság.
túlérzékenységi reakciók bőrkiütéssel és viszketéssel, valamint asztmás rohamokkal (esetlegesen vérnyomáseséssel).
látászavarok.
emésztőrendszeri fekélyek, egyes esetekben vérzéssel és bélátfúródással.
fekélyes szájüregi gyulladás, a vastagbélgyulladás (kolitisz), illetve a Crohn-betegség. fellobbanása, gyomornyálkahártya-gyulladás.
Ritka (10 000-ből 1 - 10 beteget érintő) mellékhatások:
fülcsengés (tinnitusz).
veseszövet-károsodás (papilláris nekrózis), különösen hosszú időtartamú kezelés esetén.
emelkedett húgysav vérszint.
Nagyon ritka (10 000-ből 1-nél kevesebb beteget érintő) mellékhatások:
csökkent vizelet-kiválasztás és folyadék-felhalmozódás a szervezetben (vizenyő avagy ödéma). Ezek a jelek vesebetegségre, esetenként veseelégtelenségre utalhatnak.
nefrotikus szindróma (folyadék-felhalmozódás a szervezetben (vizenyő) és jelentős mértékű fehérjeürülés a vizelettel), gyulladásos vesebetegség (intersticiális nefritisz), amelyet akut veseműködési zavar kísérhet.
károsodott májfunkció, májkárosodás, különösen hosszú időtartamú kezelés esetén, májelégtelenség, akut májgyulladás (hepatitisz).
vérképzési rendellenességek, agranulocitózis (pl. lázzal és az általános állapot súlyos leromlásával járó fertőzés, vagy láz és helyi fertőzéses tünetek, pl. torok-, garat-, szájüregi fájdalom és vizeletürítési panaszok).
súlyos bőrreakciók, pl. bőrkiütés bőrpírral és hólyagképződéssel (pl. Stevens Johnson-szindróma és toxikus epidermális nekrolízis /Lyell-szindróma), hajhullás (alopécia).
szórványos esetekben lágyszöveti szövődményekkel társuló súlyos bőrfertőzések fordulhatnak elő bárányhimlő fertőzés során.
aszeptikus meningitisz (agyhártyagyulladás) jelei, pl. súlyos fejfájás, émelygés, hányás, láz, tartómerevség, illetve az öntudat elhomályosodása. Azoknál a betegeknél, akiknél korábban bizonyos immunrendszeri betegségek (szisztémás lupusz eritematozusz és kevert kötőszöveti betegség) fordultak elő, fokozottabbnak tűnik a kockázat.
súlyos túlérzékenységi reakciók.
a fertőzéses eredetű gyulladások fellángolása.
pszichotikus reakciók, depresszió.
szívdobogásérzés, szívelégtelenség, szívroham.
magas vérnyomás.
nyelőcső-, illetve hasnyálmirigy-gyulladás
diafragma-szerű bélszűkületek kialakulása.
Ellenintézkedések:
Ha az alábbiak bármelyike bekövetkezik, hagyja abba az Ibuprofen-ratiopharm szedését, ésazonnal forduljon a kezelőorvosához:
bőrkiütés és viszketés.
asztmás roham.
súlyos túlérzékenységi reakciók. Ezeket az arc-, a nyelv- és a garat vizenyős duzzanata jellemzi a légutak szűkületével, továbbá légszomj, szapora szívverés és vérnyomásesés, amely életveszélyes sokkot is magában foglalhat.
vérképzőszervi betegségek. Ezek első jele lehet a láz, a torokfájás, a felületes szájüregi sérülések, az influenzaszerű tünetek, a súlyos kimerültség, valamint az orr-, illetve bőrvérzés. Kerüljön mindenfajta öngyógyítást fájdalom- és lázcsillapító gyógyszerekkel!
a fertőzéses eredetű gyulladások fellángolása: ha fertőzés jelei alakulnak ki vagy súlyosbodnak az Ibuprofen-ratiopharm alkalmazása során.
látászavarok.
viszonylag súlyos fájdalom a has felső részén, véres hányás, véres, illetve fekete színű széklet.
csökkent vizeletkiválasztás és folyadék-felhalmozódás a szervezetben (vizenyő).
Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.
5. HOGYAN KELL AZ IBUPROFEN-RATIOPHARM-OT TÁROLNI?
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
A buborékcsomagoláson és a dobozon feltüntetett lejárati idő (Felh., ill. Felhasználható:) után ne szedje az Ibuprofen-ratiopharm-ot. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.
Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.
A gyógyszereket nem szabad a szennyvízzel vagy a háztartási hulladékkal együtt megsemmisíteni. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy szükségtelenné vált gyógyszereit miként semmisítse meg. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
6. TOVÁBBI INFORMÁCIÓK
Mit tartalmaz az Ibuprofen-ratiopharm
A készítmény hatóanyaga az ibuprofén-DL-lizin.
342 mg ibuprofén-DL-lizin (amely megfelel 200 mg ibuprofénnek) filmtablettánként.
Egyéb összetevők:
Tabletta mag
Mikrokristályos cellulóz, kroszkarmellóz-nátrium, talkum, vízmentes kolloid szilícium-dioxid, magnézium-sztearát.
Tablettabevonat
Hipromellóz, makrogol 6000, 85%-os glicerin.
Milyen az Ibuprofen-ratiopharm külleme és mit tartalmaz a csomagolás
Fehér vagy márványosan szürkés színű, hosszúkás filmtabletta.
6, 10, 12, 14, 16, 20, 24, 30, 40, illetve 100 db tabletta dobozonként.
Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét


Megjegyzés: A HTML-kód használata nem engedélyezett!
Értékelés: Rossz Kitűnő